ЗНАЧЕННЯ ПРІСНОЇ ВОДИ ДЛЯ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ

01.Лют.2021
ЗНАЧЕННЯ ПРІСНОЇ ВОДИ ДЛЯ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ

Цінність прісної води

Глобальна зміна клімату і перенаселення несприятливо впливають на запаси прісної води. У найближчі роки, прісна вода може стати рідкісним і дорогим товаром. Результати дослідження, представлені в Тромбеї на симпозіумі з опріснення та повторного використання води, пропонують новий погляд на видобуток прісної води і описують альтернативи чинному дорогому і неефективного способу опріснення.

Регіони з дефіцитом прісної води

Прадип Теварі, вчений з Відділу з опріснення в Баба центрі атомних досліджень в Мумбаї, Індія, звертає нашу увагу на те, що зростання попиту на воду в Індії продиктоване зростанням населення і швидкістю сільськогосподарської та промислової експансії. Він наполягає на необхідності цілісності підходу до питання опріснення морської води в прибережних районах, а також до збору дощової води, особливо під час сезону мусонів.

Мінакши Джейн з служби по захисту навколишнього середовища в Джайпурі звертає увагу на енергетичну проблему, що стоїть перед регіонами з невеликими запасами прісної води. Так як опріснення вимагає величезних енергетичних затрат відбувається перевитрата копалин енергоресурсів, які можна не витрачати на видобуток прісної води. Запаси викопного палива не нескінченні і повинні бути збережені для інших основних видів їх застосування.

Альтернативні джерела опріснення

Джейн підкреслює, що потрібно пробувати використовувати для опріснення води такі енергоджерела, як:

 • енергія вітру;
 • сонця;
 • хвиль.

Причому можна дуже вигідно поєднувати вироблення електроенергії та опріснення, що може мати значний вплив на зниження викидів парникових газів. «Використання ядерної енергії для опріснення морської води має величезний потенціал”, – додає Джейн.

Плаваюча АЕС

Розробка плаваючої АЕС є одним з найдивовижніших рішень проблеми опріснення. Вчені з департаменту фізики SLIET в Пенджабі стверджують, що маленькі плаваючі атомні електростанції – це спосіб отримання електричної енергії з мінімальним забрудненням навколишнього середовища і викидом парникових газів. Такі електростанції можуть бути розташовані на шельфі скрізь, де прибережні території густонаселені. Вони забезпечують населення не тільки дешевою електроенергією, але і прісною водою.

А. Раха і його колеги з дослідницького центру Баба в Тромбеї, відзначають, що в результаті використання цієї технології вони отримують не тільки прісну, а й гарячу воду (від 50 градусів Цельсія), а також пар, який використовується для виробництва вже очищеної води. Експерти високо оцінили безпеку, надійність та економічну життєздатність вищеописаного способу опріснення.

Найближчим часом Індія планує повномасштабне розширення своєї ядерної енергетики. Мішра припускає, що опріснювальні установки легко можуть бути включені в ці плани.

Результати цього дослідження опубліковано в Міжнародному журналі з ядерного опріснення.

Як змусити себе пити чисту воду

 • Смакові рецептори сучасної людини розпещені. Багатьом не подобається прісний смак води. Деякі в ній відчувають присмак металу та інших несмачних домішок. Для усунення цих відчуттів рекомендується вичавити в воду трохи лимонного соку. Вона придбає смак. А жовта лимонна часточка в склянці може ще й підняти настрій.
 • Поставте воду в зоні доступу, тобто перед очима на столі, біля комп’ютера або в іншому місці, де ви найчастіше перебуваєте. Склянка з водою повинна бути близько, щоб можна було легко дотягнутися до неї рукою. Щоразу, кидаючи погляд на воду, робіть ковток. Так протягом дня можна встигнути випити літр – півтора води. Будучи в машині ставте воду в підсклянник. В жаркий день можна кинути в воду лід, щоб приємно охолодитися.
 • Для додання воді привабливості налийте її в красивий келих. Пийте її, використовуючи питну трубочку. Інший варіант: налийте воду в спортивну пляшку з дозатором. Пам’ятайте: чим привабливіше посуд, тим частіше ви будете їсти і пити з нього.
 • Перетворіть вживання води в щоденний ритуал. Беріть пляшечку води з собою на прогулянку, роботу. Додавайте в неї лимон, лід за бажанням, тільки не перетворюйте її в солодкий напій. Цікаво спостерігати за випитою кількістю. Заміряйте кількість випитої води і святкуйте перемогу кожен день, як буде випито два літри.
 • Початковий ентузіазм пити регулярно воду зазвичай пропадає після закінчення двох тижнів. Щоб цього не сталося, придумайте собі нагадування, наприклад, в телефоні або повісьте на холодильник плакат з написом: «А ти вже випив сьогоднішню норму води?». Такий підхід допоможе розвеселитись і не дасть забути про воду.
 • В якості додаткового стимулу зробіть наклейку з написом «0 калорій!» І приклейте її на стакан. Такий напис стане додатковим стимулом для тих, хто прагне схуднути або стежить за своєю вагою.
 • Веселіться, використовуючи воду. Можна не просто пити ковтками зі склянки, а поливати цівкою в рот, використовуючи дозатор або саморобну дірку в кришці капронової пляшки. Намагайтеся, щоб щоденний прийом води не став нудною рутиною.
 • Вода потрібна не тільки нашому організму всередину, але і зовні. Шкіра потребує води, особливо спекотним літом. Протягом дня використовуйте воду з пульверизатором для освіження обличчя і тіла так часто, як вам подобається. З цією метою краще застосовувати воду термальну чи очищену.
 • Привчатися пити воду треба з дитинства. Сік і молоко – це рідка їжа. Не замінюйте ними воду. Дитячий організм особливо має потребу у воді, так як швидше зневоднюється.
 • https://euromd.com.ua/21-zdorove-zhittya/138-krasa-i-sport/30-zdorovyy-otdykh/post-3821-yak-utrimati-zapas-prisnoi-vodi/
error: Content is protected !!